1K tmel KNETHOLTZ


Tmel KNETHOLZ MS/PK-L

Speciální jednosložkový tmel na rozpouštědlové bázi, sloužící k opravám všech vad dřeva, vyplňování otvorů po vypadaných sucích nebo otvorů po vrutech, k vyplňování trhlin, prasklin, smolníků a k zatmelení a egalizaci děr a jiných mechanicky poškozených míst. Dále pak k modelování a vytváření vydutých tvarů při zhotovování dřevěných modelů, k utěsňování lodí, sudů a potrubí.

Tmel se dobře pojí se dřevem, ale i kovem, sklem, kůží atd. a při spojování nevytváří trhliny. Rychle vytvrzuje bez zdlouhavého dosychání.
Odolává rázům, vodě, kyselinám, je teplotně stabilní a vhodný proto pro téměř všechny oblasti použití ve vnitřním i venkovním prostředí.
Po vytvrzení je tmel KNETHOLZ bez zápachu, lze ho řezat, brousit, či do něj vtloukat hřebíky. Nepropadává se. Což je jeho obrovská výhoda oproti konkurenci a vodou ředitelným tmelům. Po přebroušení ho lze mořit a lakovat téměř všemi na trhu dostupnými mořidly a nátěrovými hmotami.


Barevné odstíny tmelu:
javor, smrk, jedle, neutrál, borovice, jasan, bříza, buk přírodní, modřín, jilm, dub světlý, třešeň,
olše, dub rustikální P43 , dub střední, ořech světlý, teak, dub tmavý, ořech střední, buk pařený,
meranti, macoré , palisandr, mahagon světlý, ořech tmavý, černá

Vzorkovník barev:

vzorkovnik 1k

Ke snížení viskozity tmelu na dřevo KNETHOLZ MS / PK-L slouží speciální ředidlo MS / 50 C nebo speciální roztok MS / 31 CP. Ředidlo je dále vhodné k čištění pracovního náčiní a k odmašťování a čištění tmelených míst. Nepoužívejte syntetická ředidla ani nitro ředidla! Používejte výhradně ředidlo MS/50 C, jež je určeno k popsanému použití. Jinak dojde k nevratnému znehodnocení tmelu. Prosychající tmel na dřevo KNETHOLZ MS/PK-L lze přidáním tohoto ředidla opět uvést do konzistence vhodné ke zpracování.
Tmel na dřevo KNETHOLZ MS/PK-L je určen pro výrobky v interiéru i exteriéru, kde výborně odolává venkovnímu zatížení, jako je vlhkost a sluneční UV záření.
Je určen zejména pro výrobce oken a dveří, výrobce nábytku, ale i parketáře nebo výrobce rakví a jiných stavebně-truhlářských výrobků ze dřeva.

Ihned k dodání jsou všechny běžné výše uvedené odstíny dřeva v následujících objemech a hmotnostech:
nádobky 200 g, 410 g, 880 g
vědro 4650 g, 9470 g a 23300 g

logo berni
Nechte se inspirovat barvami

BERNI spol. s r.o.

Nechte se inspirovat barvami

U Svitavy 2, Brno 618 00
Česká republika

+420 603 15 69 22

+420 515 546 513

Informace ze zákona

IČO: 60754338

DIČ: CZ60754338

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku dne 7.6.1995 vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 19549