Pneumatické míchadlo na míchání nátěrových hmot v 1000 l IBC


Pneumatické míchadlo na míchání nátěrových hmot v 1000l IBC kontejnerech s pneumatickou zdvihací stanicí s pneumatickým motoremTypLM4-20 s převodovkou (levnější varianta č.2)

Jedná se o kompletní sestavu určenou k míchání středně a nízko viskózních nátěrových hmot, lepidel nebo jiných kapalin. Sestava se skládá z pneumatického lamelového motoru s regulačním ventilem otáček Typ LM4-20, s převodovkou 15-200ot/min a tlumičem. Na motor je připevněna hřídel z nerez oceli ⌀20mm-l…1000mm a dole osazena nerezovým míchacím sklopným talířem průměru ⌀500mm po otevření během míchání v kontejneru. Při klidovém stavu se míchací sklopný talíř bez problémů dostane přes vrchní otvor IBC kontejneru dovnitř. Pneumatické míchadlo je uchyceno na stacionární pneumatickou zdvihací stanici, která je napevno připevněna k podlaze nebo stěně. Jedná se o pneumatickou zdvihací stanici se zdvihem 950mm a max. únosností 100Kg v nerez oceli.

U této sestavy je celý ten držák (pneumatická zdvihací stanice) napojen na jeden přívod vzduchu a pomocí páčky na zdvihací stanici dochází k samovolnému zdvihu míchadla pomocí pneumatiky, přičemž se automaticky pomocí speciálního senzoru při zdvihu zastaví otáčky míchadla, aby nedošlo k potřísnění obsluhy nebo zařízení. Když nebudete potřebovat míchat nebo budete měnit kontejner s barvou, zatáhnete za páčku pneumatického zdvihu a komplet míchadlo i s vrtulí vám samovolně vyjede nahoru, kde se vám automaticky za aretuje v horní poloze. Vyměníte kontejner pod zvednutým míchadlem a za pomocí ovládací páčky pneumatického zdvihu spustíte pneumatické míchadlo zpět do kontejneru s nátěrovou hmotou, kde pomocí senzoru dojde k opětovnému spuštění otáček míchadla, a začnete s mícháním.

Výhodou pneumatických míchadel poháněných stlačeným vzduchem je, že mají certifikaci ATEX II kat. GDc T5 , což znamená, že míchadlo je určeno do výrobních prostor s nebezpečím exploze.

Pneumatické motory pracují také bez problémů v prostředí s vysokou vlhkostí, jako jsou papírny atd. anebo v provozech, kde dochází k čištění výrobních prostor pomocí páry nebo vysokotlaké vodní čističky (wapky). Výhodou pneumatických motorů je také velmi rychlý nástup výkonosti krouticího momentu po spuštění. Hřídel a míchací vrtule je vyrobena z velmi kvalitní nerezové oceli, která zabezpečuje bezproblémový styk míchadla s vodou bez vzniku koroze.

Naše pneumatické lamelové motory jsou kromě jiných využívány v hornictví, v průmyslu chemickém, papírenském, potravinářském, ve strojírenství nebo v dřevařském a nábytkářském průmyslu.

Termín dodání : do 7 prac. dnů
Dodací podmínky: EXW sklad Brno - U Svitavy 2

logo berni
Nechte se inspirovat barvami

BERNI spol. s r.o.

Nechte se inspirovat barvami

U Svitavy 2, Brno 618 00
Česká republika

+420 603 15 69 22

+420 515 546 513

Informace ze zákona

IČO: 60754338

DIČ: CZ60754338

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku dne 7.6.1995 vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 19549