Pneumatické míchadlo pro vysoce viskózní nátěrové hmoty s radiálním pístovým motorem


Jedná se o kompletní sestavu určenou k míchání vysoce viskózních nátěrových hmot s vysokým podílem sušiny nebo s obsahem železité slídy, lepidel nebo jiných kapalin. Sestava se skládá z pneumatického radiálního pístového motoru s regulačním ventilem otáček Typ 14 Nm a tlumičem. Výhodou radiálního pístového motoru je jeho nižší hlučnost v porovnání s lamelovým pneumatickým motorem a současně o 85% nižší spotřeba energií (stlačeného vzduchu v l/min). Na motor je připevněna hřídel z nerez oceli ⌀16mm-l…300mm a dole osazena nerezovým míchacím šnekem průměru ⌀125mm. Kompletní pneumatické míchadlo je pomocí montážní desky a upevňovacího kroužku uchyceno na pneumatickou zdvihací stanici, která je díky dvěma pevným a dvěma menším otáčivým gumovým kolečkám pojízdná a ulehčí vám manipulaci. Jedná se o pneumatickou zdvihací stanici se zdvihem 480mm a max. únosností 50Kg v povrchové úpravě černou dvousložkovou epoxidovou barvou. Sestava obsahuje také nerezový kryt nádoby s nátěrovou hmotou s odklopnou výsečí pro kontrolu hladiny nátěrové hmoty v nádobě. Díky tomuto nerezovému krytu máte zaručeno, že během míchání nedochází ke stříkání a případnému potřísnění obsluhy nebo okolí míchací stanice. U této sestavy je celý ten držák napojen na jediný přívod vzduchu pomocí rychlospojky, přičemž pomocí páčky na zdvihací stanici dochází k samovolnému zdvihu míchačky pomocí pneumatiky (lineární pneumatický motor). Při započetí pneumatického zdvihu zastaví speciální senzor otáčky míchadla, aby nedošlo k potřísnění obsluhy nebo zařízení míchanou tekutinou. Když nebudete potřebovat míchat nebo budete měnit konev s barvou, zatáhnete za páčku pneumatického zdvihu a komplet míchadlo i s vrtulí vám samovolně vyjede nahoru, kde se vám automaticky za aretuje v horní poloze. Vyměníte konev a za pomocí ovládací páčky pneumatického zdvihu spustíte pneumatické míchadlo zpět do nádoby s nátěrovou hmotou, kde pomocí senzoru dojde k opětovnému spuštění otáček míchadla, a začnete s mícháním.

ECO-LINE RADIÁLNÍ PÍSTOVÉ MOTORY
Senzační pohon míchadel a všech ostatních rotačních pohonů

Výhodou pneumatických míchadel poháněných stlačeným vzduchem je, že mají certifikaci:

 • ATEX II 2G Ex h IIC T5 Gb
 • ATEX II 2D Ex h IIIC T100 ° C Db,

což znamená, že míchadlo je určeno do výrobních prostor s nebezpečím exploze.

Výhody:

 1. Spotřeba vzduchu snížena o přibližně 85% ve srovnání s lamelovými motory! To znamená přibližně o 85% nižší provozní náklady!
 2. Je možný provoz bez mazání pomocí oleje
 3. Nízká hodnota hluku srovnatelná s elektromotory podle ISO 11202/11200, 76-78 dB (A)
 4. Rovnoměrný běh při všech otáčkách (0-800 min-1)
 5. Vysoký točivý moment i při nižších otáčkách (3–28 Nm)
 6. Bezsilikonová verze s těsněními Viton
 7. Dlouhá životnost díky integrovanému přírubovému adaptéru s dvojitě uloženým ložiskem
 8. Přípojky vzduchu volitelně shora nebo z boku u verze Typ 3, shora u verzí Typ14 a Typ28
 9. Eloxovaný, hladký kryt
 10. Volitelně k dispozici s planetovými převody (i = 3: 1 - 100: 1)


Typ 3 (Nm); č. zboží: 4501084
Typ 14 (Nm); Art. č .: 4501095
Typ 28 (Nm); Art. č .: 4501099

Pneumatické motory pracují také bez problémů v prostředí s vysokou vlhkostí, jako jsou papírny atd. anebo v provozech, kde dochází k čištění výrobních prostor pomocí páry nebo vysokotlaké vodní čističky (wapky). Výhodou pneumatických motorů je také velmi rychlý nástup výkonosti krouticího momentu po spuštění. Hřídel a míchací vrtule je vyrobena z velmi kvalitní nerezové oceli, která zabezpečuje bezproblémový styk míchadla s vodou bez vzniku koroze.
Naše pneumatické radiální pístové motory jsou kromě jiných využívány v hornictví, v průmyslu chemickém, papírenském, potravinářském, ve strojírenství nebo v dřevař. a nábytkářském průmyslu.

Termín dodání : do 7 prac. dnů
Dodací podmínky: EXW sklad Brno-U Svitavy 2

logo berni
Nechte se inspirovat barvami

BERNI spol. s r.o.

Nechte se inspirovat barvami

U Svitavy 2, Brno 618 00
Česká republika

+420 603 15 69 22

+420 515 546 513

Informace ze zákona

IČO: 60754338

DIČ: CZ60754338

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku dne 7.6.1995 vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 19549