Barvy pro použití v bubnech


Speciální barvy určené pro povrchové úpravy velkého množství malých předmětů v otáčejících se rotačních bubnech.

 

Nabízíme speciální barvy pro povrchovou úpravu dřeva aplikací bubnováním. Při tomto způsobu aplikace nanášení nátěrových hmot dochází k povrchové úpravě dřevěných dílů otáčením se těchto dřevěných předmětů v rotujících bubnech s přidáním speciálních barev. Princip aplikace bubnování je podobný principu klasické zednické míchačky. Naše barvy a laky jsou v receptuře nastaveny takovým způsobem, aby nedocházelo ke vzájemnému slepování jednotlivých dílů v rotujícím bubnu. Otáčením bubnu a vzájemným pohybem (omíláním) jednotlivých segmentů (dílců) dochází k nánosu barvy nebo bezbarvého laku, a tím k povrchové úpravě. Barvy a laky jsou vzhledem k vysokému obsahu sušiny výborně plnivé s vysokou vydatností. Odpadá prostřik a další technologické ztráty vznikající při jiných způsobech nanášení nátěrových hmot, jako je stříkání, navalování, máčení nebo polévání. Minimální množství nátěrové hmoty bez ztrát, vysoká efektivita a nízké náklady.

Všechny produkty jsou netoxické a splňují evropskou normu pro výrobu dětských hraček EN71 část 3, část 9 a dalších odpovídajících předpisů. Odolnost proti potu a slinám (dle normy DIN 53 160) je zaručena přelakováním vrstvou transparentního vrchního laku.

Náš modulární systém zahrnuje následující systémy, které prezentujeme následovně:

 1. mořidlo (koncentrát) - pro barevné provedení
 2. bezbarvé nátěrové systémy (1K, 2K, vodou ředitelné, na bázi rozpouštědel)
 3. barevné koncentráty (ředitelné vodou, na bázi rozpouštědel) pro barvení bezbarvých laků

 

1. ENOLIT-Toy-Hydro mořidlo ( koncentráty ) série 896-W….-00

Univerzální, ekologicky nezávadné mořidlo, které lze použít na všechny savé povrchy jako např. dřevo, papír, lepenka, textilie atd.
Nesavé povrchy, např. lakované dřevo, MDF, plasty, kovy atd. jsou pro moření nevhodné.
Mořící koncentráty jsou také speciálně navrženy pro zpracování technologií nanášení v otáčejících se bubnech. Přetírání je možné různými vrchními nátěry (viz "Následný nátěr").
Typickými oblastmi použití jsou např. dřevěné hračky, nábytek, zahradní a dekorativní předměty, madla, držadla a úchopy zednických nářadí, dřevěné tužky atd.
Standardní barvy koncentrátů mořidel lze vzájemně bezproblémově míchat, takže vzájemným mícháním je možné vytvořit velké množství speciálních odstínů barev. Pro dosažení optimální odolnosti proti oděru a odolnosti proti potu a slinám podle DIN 53 160, by mořící koncentráty neměly být používány bez dodatečného vrchního nátěru.

Mořidla (koncentráty) – přehled barevných odstínů (PDF soubor)

2. Bubnovací laky - bezbarvé nátěrové systémy

A. 1K a 2K ENOLIT® Toy Hydro - bubnovací lak (vodou ředitelný)
B. 1K a 2K Toy Solvent - bubnovací lak (rozpouštědlový)

Na jedné straně mohou být bubnové laky použity jako bezbarvé (transparentní nátěr) anebo po přidání speciálních barevných koncentrátů vytvoříte barvu v odpovídajícím barevném odstínu.

Bezbarvý:
Stupně lesku jsou možné od hluboce matného (efekt "nelakovaný vzhled") až po vysoce lesklé povrchy.
Rozpouštědlové laky pro aplikaci bubnováním zvýrazňují texturu dřeva.
Laky na vodou ředitelné bázi povrch dřeva a texturu egalizují.

 

Dřevěné odstíny:
Buď použijte vodou ředitelné mořidlo a poté bezbarvý lak nebo do transparentního bubnového laku přidejte v malém množství barevný koncentrát, který obarví lak na požadovaný odstín a umožňuje provést povrchovou úpravu v jedné operaci.

 

Barevný:

 • lazurovaný (přibarvený):
  Použijeme vodou ředitelné mořidlo ENOLIT-Toy-Hydro a namoříme surové dřevěné dílce. Stupeň přibarvení, nastavíme prostřednictvím stanoveného poměru stupně ředění: (1:1 téměř krycí, 1:3 přibarvený, 1:10 lehce přibarvený).
  Lazura proniká hlouběji do dřevěného podkladu a textury dřeva než barevný bubnový lak (zde dosáhnete lepší odolnost proti oděru na místech, jako jsou rohy a hrany).
 • krycí:
  U světlých odstínů (bílá, žlutá, oranžová atd.) použijte nejdříve bělidlo a poté přibarvený lak.
  Poté 1-2x bubnujte s přibarveným (lazurovaným) bubnovým lakem.
  Nakonec proveďte ochranný bezbarvý vrchní nános.
3. barevné koncentráty

Univerzální vodou ředitelné a rozpouštědlové barevné koncentráty pro přibarvení transparentních laků pro aplikaci nanášení nátěrové hmoty otáčením v bubnu.
Přidané množství 20% barevného koncentrátu by nemělo být překročeno, jinak může dojít k prodloužení doby schnutí nátěrové hmoty.

Toy-Hydro Color barevný koncentrát řady 899-W….-00
Univerzálně kompatibilní barevný koncentrát pro barvení bezbarvých vodou ředitelných nátěrových systémů.

Rozpouštědlový barevný koncentrát řady 699-U….-00
Univerzálně kompatibilní barevný koncentrát pro barvení bezbarvých nátěrových systémů na bázi rozpouštědel.

 

Transparentní bubnovaví laky (vodouředitelné x rozpouštědlové) – přehled PDF soubor

V naší nabídce jsou i další speciální bubnovací barvy a laky, které jsou určeny pro povrchovou úpravu dílců, které nejsou ze dřeva. Jedná se o povrchovou úpravu dalších podkladních materiálů, jako jsou ocel, bronz, umělá hmota atd.
Je jedno, jedná-li se o knoflíky, nýty, zipy, náušnice, psací potřeby nebo kosmetické zboží … nabízíme Vám odzkoušenou kvalitu. Také šrouby, jehly, hračky a jiné malé díly z umělé hmoty, oceli, mosazi, pozinku nebo jiných materiálů umíme povrchově upravit tímto speciálním způsobem aplikace – nanášením v bubnu. Vodou ředitelné i rozpouštědlové – 1K nebo 2K. Nanášení nátěrových hmot je možné také při zvýšené teplotě v bubnech. Zajistíme Vám i speciální bubnovací stroje určené pro tuto speciální aplikaci nanášení nátěrových hmot.

Image
1K tmel KNETHOLZ

Speciální jednosložkový tmel na rozpouštědlové bázi sloužící k opravám všech vad dřeva, vyplňování otvorů po vypadaných sukách nebo otvorů po vrutech, k vyplňování trhlin, prasklin, smolníků a k zatmelení a egalizaci děr a jiných mechanicky poškozených míst.

Image
Speciální ředidlo MS/50C

Speciální ředidlo slouží ke snížení viskozity (změkčování a ředění) tmelu na dřevo KNETHOLZ MS / PK-L a speciálního roztoku MS / 31 CP.

Image
Speciální roztok MS / 31

Speciální jednosložkový rozpouštědlový výrobek je určen ke zhotovení tmelu na dřevo zákazníkem, a to přidáním jemného brusného prachu.

logo berni
Nechte se inspirovat barvami

BERNI spol. s r.o.

Nechte se inspirovat barvami

U Svitavy 2, Brno 618 00
Česká republika

+420 603 15 69 22

+420 515 546 513

Informace ze zákona

IČO: 60754338

DIČ: CZ60754338

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku dne 7.6.1995 vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 19549